نمایش خانگی

تهیه کننده سریال «خون‌سرد»: سعی کردیم پلیس را نزدیک به واقعیت نشان دهیم

بهمن کامیار، تهیه‌کننده سریال «خون سرد»، در گفتگو با تنسیم درباره ساخت فصل دوم این سریال عنوان نمود: «در مورد ادامه‌اش تصمیمی گرفته نشده است. در صورتی که شرایط تولید فراهم باشد ما هم برای فصل دوم استقبال می‌کنیم. این شرایط باید از سمت پلتفرم به عنوان سفارش‌دهنده کار، فراهم شود. خوشبختانه بازتاب‌ها خوب بوده و بحمدالله مخاطبان از همه قشرها و طبقه‌ها ابراز رضایت کردند و در خود پلتفرم هم آمار و ارقامی که پایش شده، نشان می‌دهد مخاطب از این کار رضایت داشته است.

این تهیه‌کننده با اشاره به اینکه مخاطبان تشنه تماشای ژانرهای پلیسی و اکشن و جنایی هستند، بیان داشت:امروز در سینمای ما کمتر به ژانرهای متنوع توجه می‌شود؛ سال‌هاست سینما تک‌ژانری پیش می‌رود و در ژانر فقیر بوده و باید «خون سردها» ساخته شود که مخاطب تشنه این نوع ژانرهاست. امروز باید به سمت ساخت کارهای پیچیده، ماجراجویی و از این دست کارها برویم.

وی در خصوص توجه پلتفرم‌ها به کیفیت، افزود: خوشبختانه اراده، نیت و قصد را در پلتفرم‌ها می‌بینم که دوست دارند سریال‌های پرمخاطب، جذاب و متفاوت بسازند و مبنایشان کیفیت است. باید شرایط را برای گرفتن مجوز ساخت و نمایش، آسان‌تر کنند و به استانداردهای شکست‌خورده تکیه نکنند. گروهی دنبال حاکم کردن همان تجربیات شکست‌خورده در پلتفرم‌ها هستند در حالی که صاحبان پلتفرم‌ها با سرمایه خصوصی نمی‌خواهند آن را تجربه کنند. آن چیزی را که در تلویزیون رایگان می‌بینند نمی‌توان این انتظار را داشت مخاطب، همان اثر را با حق اشتراک در پلتفرم ببیند. باید در پلتفرم‌ها استانداردها را با توجه به اهمیت جذابیت محتوا ببینیم.

کامیار در پاسخ به این سؤال که پرونده‌ «خون سرد» واقعی است، افزود: این سریال براساس ایده‌ها و تفکرات نویسندگان بوده و از روی قصه واقعی برداشت نشده است. البته ناگفته نماند از حیث ممیزی‌های اعمال شده هم باید به این نکته اشاره کنم که از این جهت آسیب نخوردیم و از آن چیزی که پخش شده رضایت دارم.

تهیه‌کننده سریال «خون سرد» با اشاره به اینکه امیدوارم راه برای ساخت این نوع کارها در تلویزیون و نمایش خانگی و سینمای ایران باز شود، تصریح کرد: در مرحله فیلمنامه با دوستان ناجی‌هنر چالش‌های زیادی داشتیم برای اینکه بتوانیم پلیسی را به نمایش بگذاریم که با آن چیزی که مخاطب در واقعیت می‌بیند نزدیک شود. بتوانیم در این راستا، آستانه تحمل مان را بالا ببریم و نقاط ضعف و قوتشان را به نمایش بگذاریم و این نوع ساختارها به جذب مخاطب نزدیک‌تر است. تا پلیسی که یک چهره کاملاً مثبت و فاقد نقاط ضعف و کاستی نشان دهیم. مخاطب تشنه این ژانر است که در تلویزیون، سینما و نمایش خانگی شاهدش باشد و انتظار دارم راه را برای ساخت چنین کارهایی باز بگذارند که همیشه مخاطب از تماشای چنین کارهایی لذت می‌برد.»

سریال «خون سرد» به کارگردانی امیرحسین ترابی از ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ تا ۲۵ آذر 1401 هر جمعه به صورت اختصاصی در پلتفرم فیلم‌نت منتشر شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید